Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Także gry powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 50

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić również na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.