Udekorowanie swojego mieszkania stanowi ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy działanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez przeglądanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych magazynów.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej także na mniej znaczące elementy wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, bo każdy z domowników będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, przydadzą się familijne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać rodzinne fotografie.

Niespotykanym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej może być umieszczenie na niej ciekawej fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było przedostać się na francuską dróżkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo domowników.

birthday wishes messages