Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan ducha nas osłabia. Dopada nas smutek, marazm i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy spotkań ze znajomymi. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas znajomi. Należy więc coś z tym zrobić. Głównym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi nowa bluzka, nowe spodnie, wycieczka w wymarzone miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, pochwała przyjaciół czy adoracja w oczach innych osób. Jak więc zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Pomyśl co daje Ci tak silną chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie gdy zdobędziesz sukces. To pomoże Ci wytrzymać w decyzji.

4. Chwal siebie i premiuj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet n wystawę, wizyta w SPA, biżuterię .

5. Poszukaj osobę, z którym możesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto pierwszy zrzuci kilka kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.